Tahiti Tánc (Lőrinczi Hunor Egyéni Vállalkozó) tevékenységhez kapcsolódó Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban ÁSZF)

Hatályos: 2024. október 15-től visszavonásig és/vagy módosításáig

Szolgáltató fenntartja a jogot a jelen Általános Szerződési Feltételek módosítására, mely a módosítást követő napon lép érvénybe. A módosításról emailben kap értesítést a Felhasználó.

A szolgáltatáshoz való hozzáféréshez a Felhasználónak törvényes nagykorúnak kell lennie, vagyis be kell töltenie a 18. életévét. 18 éven aluli személyek szüleik vagy törvényes képviselőik felügyelete mellett vehetik igénybe a szolgáltatást, és rájuk a jelen Általános Szerződési Feltételek vonatkoznak.

Tájékoztatjuk, hogy Ön mint Felhasználó a tahititanc.hu címen elérhető honlap használatával kinyilvánítja, hogy ismeri és elfogadja, az alábbi, általános szerződési feltételeket. Kérjük, amennyiben vásárlója, illetve aktív használója kíván lenni a weboldalunk által kínált lehetőségeknek, figyelmesen olvassa el az Általános Szerződési Feltételeinket (a továbbiakban ÁSZF) és kizárólag abban az esetben vegye igénybe szolgáltatásainkat, amennyiben minden pontjával egyetért, és azokat kötelező érvényűnek tekinti magára nézve. Szolgáltatás igénybevétele esetén a jelen ÁSZF rendelkezései irányadók a felekre nézve, azonban a Szolgáltató egyéni módon, az ÁSZF-től eltérő feltételekben is megállapodhat a Felhasználóval (a továbbiakban: Egyedi megállapodás), mely rendelkezések az ÁSZF rendelkezéseivel szemben előnyt élveznek. Az Egyedi megállapodásban nem részletezett kérdésekben azonban az ÁSZF rendelkezései az irányadók.

Jelen dokumentum, kizárólag elektronikus formában kerül megkötésre. 

A weboldal összes tartalma, beleértve az órák anyaga, a digitalizált tartalom, valamint a letölthető PDF-ek és kiadványok minden formában a Szolgáltató kizárólagos szerzői jogát (szellemi tulajdonát) képezi, mellyel a Szolgáltató jogosult rendelkezni, bármely módon történő felhasználás, többszörözés, terjesztés, hasznosítás kizárólag a Szolgáltató előzetes engedélye és egyedi megállapodás útján történhet, elsősorban ellenérték fejében. Jelen ÁSZF önmagában semmilyen felhasználási jogot nem keletkeztet a Felhasználó számára, a jogosulatlan felhasználásokkal szemben a Szolgáltató a vonatkozó jogszabályok szerint felléphet. A honlap látogatójaként tehát Ön vállalja, hogy annak tartalmát nem másolja le, nem reprodukálja semmilyen formában, nem módosítja, nem adja el, kivéve, ha erre a Szolgáltató külön írásban engedélyt ad. A szerzői joggal (szellemi tulajdonnal) való visszaélés büntetőjogi következményeket is vonhat maga után.

A honlap látogatójaként Ön vállalja, hogy:

– annak tartalmát nem másolja le, nem reprodukálja, nem rögzíti semmilyen formában

– annak tartalmát nem módosítja, nem adja el, kivéve, ha erre a Szolgáltató külön írásban felhatalmazza

– elfogadja, hogy a felhasználóneve személyes és át nem ruházható, egynél több személy általi használata egyidejűleg egyértelmű veszteséget okozva a Szolgáltató számára

– A Felhasználó a honlapot kizárólag a saját kockázatára használhatja, és elfogadja, hogy a Szolgáltató nem vállal felelősséget a használat során felmerülő vagyoni és nem vagyoni károkért a szándékosan, súlyos gondatlansággal, vagy bűncselekménnyel okozott szerződésszegésért való felelősségen túlmenően. A Szolgáltató kizár minden felelősséget a honlap használói által tanúsított magatartásért és hogy a Felhasználó teljes mértékben és kizárólagosan felelős saját magatartásáért. A Felhasználó köteles gondoskodni arról, hogy a honlap használata során harmadik személyek jogait vagy a jogszabályokat sem közvetlenül, sem közvetett módon ne sértse.

1. Szolgáltatói adatok: 

  • A tahititanc.hu weboldalt Lőrinczi Hunor Egyéni Vállalkozó üzemelteti (továbbiakban: „Szolgáltató”). 
  • A szolgáltató adóazonosítója: 68937849-1-33
  • A Szolgáltató székhelye és postai címe: 2095 Pilisszántó Paszinki u. 12.
  • Elektronikus elérhetőség: [email protected]
  • A tahititanc.hu tárhelyszolgáltatója: Apáti János EV, telephelye: 1083 Budapest, Práter utca 60. 16/182, e-mail címe: [email protected]  

2. Megvásárolható termékek, szolgáltatások köre 

A webáruházban a Vásárlók az alábbi termék-, illetve szolgáltatástípusokat tudják megvásárolni: 

  • Szolgáltatások
    • Személyes tánctanfolyam
    • Online tánctanfolyam
    • Tánc és dob workshopok
  • Digitalizált kurzusok

Figyelmeztetés: A termékek adatlapján megjelenített képek eltérhetnek a valóságostól, bizonyos esetekben csak illusztrációként szerepelnek. 

3. Az általános szerződési feltételek elfogadása 

A regisztráció illetve vásárlás során (mindkét esetben) a Felhasználó, ha Szolgáltató szolgáltatásait a weboldalon keresztül igénybe kívánja venni, akkor köteles elfogadni a jelen ÁSZF feltételeit, amit az űrlapon található jelölő négyzet kiválasztásával tehet meg. Visszaigazoláskor az ÁSZF feltételeinek elfogadását követően a jelen ÁSZF szerinti szerződés jön létre az Szolgáltató és a Felhasználó között.  

Ha a Felhasználó az ÁSZF feltételeit nem fogadja el, akkor nem veheti igénybe a Szolgáltató bizonyos szolgáltatásait a weboldalon keresztül. Nem regisztrálhat és nem küldhet megrendelést sem, de továbbra is hozzáférhet az ingyenesen letölthető anyagokhoz.

4. A szolgáltatás igénybevétele 

  • A megrendelések leadása kizárólag elektronikus úton lehetséges, interneten keresztül a tahititanc.hu webcímen. Telefonon, faxon, e-mailen, levélben leadott rendeléseket a Szolgáltató nem fogad el. A rendelésekkel kapcsolatos tájékoztatásokat a Szolgáltató szintén elektronikus úton küldi el a Vásárlók részére. A megrendelés leadása bizonyos termékek (például a videókurzusok esetében) regisztrációhoz kötött. Terméktől, szolgáltatástól függően a termék(ek) kosárba tételét, illetve a jelentkezésre kattintást követően a fizetés kártyával történik. Az átvétel kizárólag elektronikus formában történik. A weboldal magyar nyelven működik.
  • Amennyiben a Szolgáltató véletlenül hibás árat tüntet fel a termék mellett a tőle elvárható gondosság ellenére, és a termék ára annak általánosan elfogadott árától eltér, úgy a Szolgáltató nem köteles a terméket a hibás áron szolgáltatni, de köteles a megrendelés visszaigazolásában felajánlani a Felhasználó részére a valós áron történő vásárlás lehetőségét. Amennyiben a Felhasználó ezzel a lehetőséggel nem kíván élni, úgy megilleti a szerződéstől való egyoldalú elállás joga.
  • A kurzusok esetében a megfelelő gombra kattintva az Ön által kiválasztott kurzust megvásárolhatja. Az oldalon regisztrálnia csak a digitalizált kurzusokhoz való hozzáférés céljából szükséges. A regisztráció a vásárlással együtt történik. Fizetni csak akkor tud, ha megadja a teljes nevét, címét, email címét, valamint felhasználóként regisztrál egy, az Ön által választott jelszóval. Ezt követően véglegesíti a vásárlást. A kurzushoz azonnal automatikusan hozzáférhető. A vásárlásról egy megerősítő emailt fog kapni, hogy mind a vásárlás, mind a regisztráció sikeres volt. A vásárlásról kiállított nyugtát szintén emailben fogja megkapni. Ha később csatlakozni szeretne, a főoldalon rákattint a ’Bejelentkezés’ gombra, ahol már regisztrált felhasználóként bejelentkezik.
  • Ha Ön regisztrált vásárló, de elfelejtette jelszavát, használja a jelszó emlékeztetőt. Bejelentkezéskor az erre a célra szolgáló gombra kattintva megadja a regisztrált e-mail címét, akkor e-mailben elküldünk Önnek egy linket, amin keresztül beállíthat egy új jelszót. A belépést a „Bejelentkezés” gombra kattintva végezheti el. Itt adja meg regisztrált e-mail címét vagy felhasználónevét és jelszavát, majd nyomja meg a „Belépés” gombot.
  • Miután Ön kifizette megrendelésének ellenértékét, a megadott e-mail címére küldünk Önnek egy sikeres fizetés visszaigazolást és egy egyszerűsített számlát (nyugtát) a vásárlást követő 24 órában. A termék elektronikus átadására csak ezt követően kerül sor.
  • Szolgáltató kizárja a visszaigazolási felelősségét, ha a visszaigazolás azért nem érkezik meg időben, mert Vevő hibás adatokat adott meg regisztrációja vagy megrendelése során, vagy a fiókjához tartozó tárhely telítettsége miatt nem tud üzenetet fogadni.

5. Regisztráció 

  • Amennyiben digitálizált terméket szeretne vásárolni, úgy a vásárlás alkalmával meg kell adnia a vásárláshoz szükséges adatokat is, így a nevét, e-mail címét. A regisztráció véglegesítése előtt szükséges a regisztrációs feltételek elfogadása is, különösképpen az Adatkezelési Tájékoztató, amit itt tud elolvasni.  A regisztrációt e-mailben visszaigazolja a rendszer. A vevő köteles az általa megadott jelszót bizalmasan kezelni. Amennyiben az azonosítás során a vevő egyedi azonosítója és jelszava helyes megadását követően a vevő adatai arra jogosulatlan harmadik személy birtokába kerültek, az ebből eredő károkért, illetve hátrányokért az Adatkezelő és Szolgáltató felelősséget nem vállal.  
  • A regisztrált adatokat az Szolgáltató kérelemre törli a rendszerből. A törlési kérelem biztonsági okokból csak akkor lesz érvényes, ha a törlési kérelmet a felhasználó e-mailben megerősíti, így elkerülhető, hogy valaki szándékosan vagy tévedésből mást töröljön a regisztrációs adatbázisból. A regisztrációt az e-mail cím azonosítja, tehát egy e-mail címet csak egyszer lehet regisztrálni.  
  • A regisztráció kötelezettségekkel nem jár.

6. A megrendelések feldolgozása, szállítási határidők 

  • A megrendelések feldolgozása munkanapokon történik 10:00 – 20:00 óráig. A megrendelés feldolgozásaként megjelölt időpontokon kívül is van lehetőség a megrendelésre, de ha az a munkaidő lejárta után történik, lehetséges, hogy csak az azt követő munkanapon kerül feldolgozásra a megrendelés.

7. A digitalizált termékekhez való hozzáférés

  • A sikeres vásárlást követően a Fogyasztónak azonnali hozzáférés biztosított. A digitalizált kurzusok esetében a vásárlást követően Önnek egy évig korlátlan hozzáférést biztosítunk az Ön által kiválasztott kurzusra. A hozzáférés egy év elteltével automatikusan megszűnik.

8. A megrendelt termék ellenértékének fizetésének módja 

A megrendelt termék, szolgáltatások fizetésének módja bankkártyás fizetés. Minden termék Stripe felületen kerül kifizetésre, a kiállított számlát a Fogyasztó az általa megadott email címre kiküldve kapja meg a vásárlást követő 48, de legkésőbb 72 órán belül.  A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el.

Bankkártyás fizetés esetén a vásárlás minden esetben forintban történik. Nem forintban vezetett bankszámlához vagy hitelszámlához tartozó kártyával történő fizetés esetén az online bankkártyás fizetés során a más devizából euróra váltást a vásárló kártyakibocsátó bankja végzi el, az általa meghatározott/biztosított árfolyamon, ez bankonként eltérő lehet. Az átváltási költségek a Szolgáltatóra semmi esetben sem háríthatók át.

9. Az elállás joga 

  • Az Európai Uniós rendelkezések alapján a vásárló indoklás nélkül elállhat a vásárlástól a kézhezvételtől (termék átvételétől) számított 14 napon belül. A vásárló elállási jogát az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján emailben ([email protected]) gyakorolhatja, melyet a kézhezvételtől (termék átvételétől) számított 14 napon belül köteles elküldeni a Szolgáltató részére.

10. Felelősség kizárása

A Szolgáltató nem garantálja, hogy a szolgáltatás elérhetősége folyamatos és zavartalan lesz, illetve azt sem áll módjában garantálni a szerveren tárolt adatok nem kerülnek elvesztésre, a kereskedelmi tevékenység nem kerül megszakításra az alábbi esetekben:

  • Szolgáltatótól független, kívül eső okok következtében
  • Meghibásodások, melyek a Fogyasztó általi helytelen használatból erednek
  • Ütemezett leállások és/vagy tartalom módosítások a tevékenységek fenntartása és végrehajtása céljából
  • Vírusok, számítógépes támadások, amelyek a szolgáltatás teljes vagy részleges ellehetetlenítését okozzák
  • Gyenge, megbízhatatlan internet kapcsolat
  • Egyéb előre nem látható körülmények

Ily módon az Fogyasztó vállalja, hogy ezeket a körülményeket ésszerű keretek között viseli, és lemond a Szolgáltató tevékenységétől független meghibásodásból, hibából eredő és a szolgáltatás igénybevételéért fennálló szerződéses vagy szerződésen kívüli felelősségének követeléséről.

A Szolgáltató semmilyen esetben sem vállal felelősséget a szolgáltatás Fogyasztó általi nem hatékony és rosszhiszemű használatából eredő hibákért vagy károkért. A Szolgáltató nem vállal felelősséget a Szolgáltató és a Fogyasztó közötti kommunikáció hiányából eredő következményekért sem, ha ez a megadott e-mail nem megfelelő működéséből vagy a Fogyasztó által megadott adatok hamisságából ered.

11. Panaszok intézése 

  • Az Szolgáltató a panaszról jegyzőkönyvet köteles felvenni, az üzemeltető adatai között megjelölt helyen, és a panaszt a felvétel napjától számított öt évig, az arra adott válasszal együtt megőrizni. Az Szolgáltató a hozzá érkezett panaszt a beérkezésétől számított 30 napon belül megvizsgálja és arra érdemi választ kell, hogy adjon. Amennyiben panaszra az Szolgáltató elutasító választ ad, azt írásban meg kell indokolnia.  
  • A Szolgáltatóval szemben felmerülő vitás ügyek (fogyasztói jogvita) egyszerű, gyors, bíróságon kívüli rendezése céljából békéltető testület eljárását kezdeményezheti. Az Európai Bizottság létrehozta az első európai platformot az online kereskedelem konfliktusainak megoldására (OVR), melyen keresztül az 524/2013/EU rendelet 14. cikke értelmében a Fogyasztó kapcsolatba tud lépni a Szolgáltatóval. Ebben az értelemben, mint az online értékesítési tagságért felelős személy, a Szolgáltató kötelessége minden felhasználót tájékoztatni az alternatív vitarendezést szolgáló online platform létezéséről. A konfliktusmegoldó platform igénybevételéhez a felhasználónak a következő linket kell használnia: http://ec.europa.eu/odr

A Szolgáltatót a konfliktus megoldásában együttműködési kötelezettség terheli.

  • Amennyiben a Szolgáltató és a Felhasználó között esetlegesen fennálló fogyasztói jogvita a Szolgáltatóval való tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva a Felhasználó számára: A Szolgáltatónál tett panaszt követően, amennyiben a Szolgáltató 30 napon belül a panaszra nem válaszol, avagy a Szolgáltatóval a Felhasználó egyezségre nem jutott, panasztételre jogosult a fogyasztóvédelmi hatóságnál oly módon, hogy Békéltető testület eljárását kezdeményezi. 

A Fogyasztó saját lakóhelye szerinti illetékes Bírósághoz is fordulhat (Brüsszel I: 1215/2012 EU rendelet 18. cikk; alkalmazandó jog (Róma I): 593/2008/EK rendelet 6. cikk, illetékesség: Pp. 27. §(5))

12. Egyéb rendelkezések 

  • A Szolgáltató a weboldal használata során a rendelkezésére bocsátott személyes adatokat bizalmasan kezeli, és nem adja ki kívülálló harmadik személy számára.
  • A Szolgáltató rendszere a Vevők aktivitásáról adatokat gyűjthet melyek nem kapcsolhatóak más internetes honlapok vagy szolgáltatások igénybevételekor keletkező adatokkal. 
  • A Szolgáltató nem köteles ellenőrizni, hogy a felhasználó által a regisztrációkor illetőleg a hozzájárulás megadásakor megadott adatok valósak illetőleg helytállóak. Az adatkezeléssel kapcsolatos részletes szabályokat Szolgáltató Adatkezelési szabályzata tartalmazza. 
  • A Szolgáltató jogosult a felhasználó részére hírlevelet vagy egyéb reklám levelet küldeni, amennyiben a felhasználó a regisztrációkor a megfelelő adatai megadásával ehhez előzetesen, egyértelműen, kifejezetten és önkéntesen hozzájárult.
  • Iratok kézbesítése a Szolgáltató és az Vásárló között elektronikus formában úton történik. Elektronikus úton történő levelezés esetén a Szolgáltató által az Vásárlónak megküldött iratot kézbesítettnek kell tekinteni a megküldést követő második napon, kivéve, ha arról a jelen ÁSZF eltérő rendelkezést tartalmaz. Elektronikus úton történő levelezés esetén az Vásárló által a Szolgáltató részére megküldött irat kizárólag akkor tekinthető kézbesítettnek, ha annak átvételét Szolgáltató írásban visszaigazolta.
  • A Szolgáltató fenntartja magának a jogot, hogy – a jelen ÁSZF keretein belül – egyoldalúan megváltoztassa az Általános Szerződési Feltételeket. A Szolgáltató köteles tájékoztatást adni arról a tényről, hogy az Általános Szerződési feltételek megváltoztak.  

——————————————————————————————————

Ha bármilyen kérdése, aggálya vagy panasza van, forduljon hozzánk:
E-mailben: [email protected]